JAK ZWERYFIKOWAĆ DOSTĘPNOŚĆ DOMENY?

Poniżej przedstawiamy kilka użytecznych linków, za pomocą których w łatwy i bezproblemowy sposób można sprawdzić dostępność wybranej przez nas domeny. W przypadku gdy domena jest wolna Klient może ją samodzielnie zarejestrować bądź zlecić całą procedurę nam. W przypadku jej zajętości możemy na zlecenie Klienta podjąć próby kontaktu i negocjacji warunków jej odkupienia od dotychczasowego właściciela.

Sprawdzamy dostępność domeny

Na rynku jest wielu dostawców usług związanych ze sprzedażą, hostingiem i parkowaniem domen. My przedstawimy jedynie dwóch. Nie dlatego, że są najbardziej konkurencyjni lecz dla wygody. W tym punkcie proponowani dostawcy muszą nam zapewnić łatwość i wiarygodność w wyszukiwaniu domen. I tak właśnie jest. Pamiętajmy: sprawdzone u jednego dostawcy domeny, jeśli okażą się dostępne do rejestracji mogą być rejestrowane u każdego innego dostawcy, który obsługuje daną „końcówkę” (.com , .de, .eu itd… więcej na temat „końcówek” można poczytać w naszym poradniku).

1. Home.pl (kliknij w nazwę by przejść do strony)

Panel wyszukiwania - Home.pl
Co tu dużo pisać. Wpisujemy w pasku nazwę interesującej nas domeny i klikamy „sprawdź”. Jeżeli wpiszemy nazwę(kropka)z_końcówką (np. dmny.pl) będziemy pytali o dostępność tej jedynej. Jeżeli wpiszemy samą nazwę uzyskamy odpowiedź o dostępności naszej nazwy z różnymi końcówkami. W przypadku gdy nasza domena będzie zajęta zobaczymy taki komunikat.

Wybrana domena jest zajęta
Teraz możemy spróbować wpisać inny adres.

2. OVH.pl (kliknij w nazwę by przejść do strony)

Panel wyszukiwania - OVH.pl
Podobnie jak w przypadku panelu home.pl tak i tutaj wpisujemy nazwę swojej domeny lecz dla odmiany klikamy „zamów/transferuj”. Najlepiej wpisywać domeny bez końcówek. Proszę się nie bać, kliknięcie „zamów/transferuj” początkowo jedynie sprawdza dostępność domeny – jeszcze niczego nie kupujemy.

Dostępność domey - OVH
Widząc taki komunikat możemy rozwinąć legendę by dowiedzieć się co oznaczają odpowiednie kolory. My od razu tłumaczymy, iż zielony kolor wskazuje domenę wolną, żółty (pomarańczowy?) wskazuje domenę zajętą.

Pamiętaj! Powyższe porady nie są wyrocznią! Są jedynie przykładem. Jeżeli znasz inne możliwości i chcesz się nimi podzielić zachęcamy do komentarza.